Trenger du tips? Det kan være overveldende å lete blant over 800 titler. Her får du hjelp av tre butikksjefer som har trukket frem sine Mammut-favoritter. Salget varer fra 17. februar til 9. mars - men det er først til mølla, så ikke vent med å sikre deg dine favoritter!
Kjersti er butikksjef på ARK Nerstranda Tromsø. Hun sluker det meste av litteratur, og er skikkelig fan av Mammut-salget!
- Mammut-salget er noe spesielt utenom de andre salgene. Her kan man finne godbiter, gamle klassikere og flotte gavebøker til fine priser. Det er som en skattejakt for oss bokelskere.
En rørende og innsiktsfull bok om relasjoner innad i familien. Og om familien etter en skilsmisse. Nydelig og overraskende og fin.
En vanvittig reise fra Wien til Vardø med mål om å fastslå jordens avstand til månen. Historien er basert på ekte hendelser og skildrer en reise med mange møter, isolasjon og mye vær.
Siri er butikksjef på ARK Amfi Borg. Hun har jobbet i bokhandel i 17 år, og elsker å lese bøker og anbefale dem videre! Hun mener Mammut-salget er en gylden anledning til å gjøre et kupp!
- Mammutsalget har lange tradisjoner, og er fremdeles et salg som er populært. Utvalget er stort og det er supert å ta med barna på skattejakt i bokhandelen!
En gammel krimsak gjenopptas, etter at levninger av Isabell som forsvant i 1995 blir funnet. Anton Brekke blir engasjert av en truecrime journalist som vil lage podcast av forsvinningen. Her blir det en jakt etter en morder som gjør alt for å holde seg skjult. Spenning fra begynnelse til slutt!
En av mine favoritt-forfattere, som skriver fakta og fiksjon med god fortellerstemme. Her følger du modige Evelyn på Manhatten i 1922. Etter en opplevelse ønsker hun sterkt å bli fødselslege. Hun må bryte med familien og kjempe i et mannsominert yrke for å bli den første kvinnelige fødselslegen. Denne historien om en modig kvinne blir man grepet av!
Tim er butikksjef på ARK Bogstadveien, og liker å lese variert! Han mener at Mammut-salget har mange godbiter som du må få med deg.
- Det er så mange godbiter på årets mammutsalg, kjente favoritter og nye bekjentskaper som kan stiftes. Jeg ser på Mammut som en gylden mulighet til å prøve å lese noe nytt, eller sikre meg en innbundet utgave av en bok jeg bare må eie (til en ekstra hyggelig pris).
Karin Fossum er etter min mening en av de virkelige mesterne av krim, og dette er Fossum i kjent stil. Ubehaget er aldri langt unna og vendingene er like uventet som alltid.
Kan man tegne forsikring på en sykkel man kun har i drømmene sine? Ja, Solveig fikser det. Eller Flexie-Belle som hun skifter navn til etter å ha testet et par andre i prosessen. En søken etter å finne seg selv og en løsning på et problem som både Flexie-Belle og tydeligvis svært mange andre opplever, resulterer i en deilig absurd Erlend Loe-bok.
Klikk her for å se hele utvalget!